איך להציל מידע ממחשב שלא עובד

איך להציל מידע ממחשב שלא עובד

לא פעם ולא פעמים אנחנו מגלים, שהמחשב לא מגיב ואין לנו אפשרות לגשת לכל המסמכים, פרויקטים תמונות, תוכנות ועוד המון דברים חיוניים וחשובים, שנשמרים על דיסק קשיח של המחשב. במקרים כאלו מצוין, אם יש לכם גיבוי ואתם יכולים בכמה צעדים פשוטים לשחזר את המידע הנדרש. אבל הלוואי וכולם יהיו פרגמטיים ויעשו את הגיבוי בזמן, בדרך כלל אנשים מתחילים להתעניין בשירותי גיבוי רק לאחר שכבר חווה סיטואציה, שבה איבדו את המידע או שהיו צריכים להתעסק עם שחזור.

איך להציל מידע ממחשב שלא עובד

ב9 מקרים מתוך 10 ניתן יהיה לשחזר את המידע, לכן אל תכנסו ללחץ מיותר. ישנן מספר דרכים שיכולים לעזור לכם במלאכה. נפרט את חלקן כולל יתרונות וחסרונות.

הדרך הראשונה, שבדרך כלל אינה דורשת השקעה כספית, היא לנסות לשחזר את המידע באופן עצמאי בעזרת תוכנות. כיום ברשת תוכלו למצוא תוכנות כמו: RECUVA, HANDY RECOVERY, SOFTPERFECT ואחרות. חלקן חינמיות לחלוטין, חלקן חינמיות רק עד נפח שחזור מסוים וחלקן בתשלום. בתגובות ובדיווחים בפורומים נתקלנו גם במקרים שלפעמים, למרות שתוכנה מוצגת לגולש כתוכנה חינמית, באמצע התהליך פתאום הכל נעצר וגולש נדרש לשלם עבור המשך התהליך, או להסתפק בשחזור של קובץ אחד או תמונה אחת.החיסרון הנוסף של שימוש בתוכנות, שאם אין לכם רקע טכני, אז כל העסק יכול להסתבך ואתם עלולים למצוא את עצמכם במצב ממש לא נעים, שבו תגרמו נזק בלתי הפיך וכל המידע יאבד. עוד דבר מאוד חשוב, שבשימוש בתוכנות, אין לכם אפשרות לבדוק מי עוד מקבל גישה למידע הפרטי שלכם וכיום הנושא של אבטחת מידע מאוד קריטי.

הדרך השנייה יותר בטוחה ויעילה לשחזור מידע – לפנות לשירות מקצועי של מעבדה, שמציעה שחזור מידע מכל מדיות ומהארד דיסק בפרט. החיסרון היחיד של דרך הזאת – ששירות עולה כסף. אבל לדרך הזאת יש יתרונות רבים, שלטווח הארוך זה יוצא משתלם. קודם כל, גם לא מדובר בסכומי עתק, כמובן כל מקרה לגופו. לאחר שתמסרו את המכשיר ולאחר שטכנאי יבדוק מה בדיוק התקלה הוא יצור אתכם וייתן את כל הפרטים וגם את עלות של השירות.

בנוסף, כאשר אתם משתמשים בשירותים של מעבדה, אז אתם יכולים להיות בטוחים, שהמידע שלכם לא הועבר לאף גורם וזה יישאר רק פרטי שלכם. בדרך כלל המידע מוצפן ברמה הצבאית.תזכרו, שמעבדות כמו דוקטור דיסק מאובזרות עם טכנולוגיות המתקדמות ביותר ועובדים בהם צוותים מיומנים, בעלי הכשרה וניסיון. לכן, במידה ונקלטם למצב, שבו המחשב לא עובד, או שיש רעשים מסוימים ואתם לא מצליחים לפתוח קבצים הנדרשים, לא משנה מאיזה סוג, עזבו את ההתעסקות עם המחשב, תרימו טלפון לחברה מקצועית ותקבלו שירות מעולה וגם את המידע החשוב בחזרה.

אבל הכי טוב! אל תשכחו אף פעם לעשות גיבוי למידע החושב, שנשמר במחשב. עדיף גם לעשות גיבוי במספר מקומות.