בחירת דומיין לאתר

בחירת דומיין לאתר כך תעשו את זה נכון

כתובת דומיין – זו פרמטר חובה, שעליו צריכים לשים לב בעלי עסקים. קודם נבין מה זה בדיוק דומיין. למעשה דומיין – זו כתובת אינטרנטית ייחודית, שמשמשת את הגולשים לצורך כניסה ישירה לאתר. בדרך כלל חברות ועסקים בוחרים בתור דומיין שם החברה או ביטוי, שמציג את הפעילות או שירות שאותה חברה מציעה.מה עושים כאשר שם של החברה מסובך יותר מידי או דומיין שרציתם תפוס?

אם השם מסובך, אז צריך ללכת על פתרון אלטרנטיבי, שמצד אחד יציג את פעילות של העסק. למשל ניתן להשתמש בביטוי מפתח שיהיה העיקרי באתר. בנוסף מומלץ ששם יהיה קליט, קצר וקל לאיות. בנושא האורך של דומיין ישנם ויכוחים רבים. תמיד יש אלו, שיגידו לא משנה האורך העיקר שיהיה שם טוב וברור. אחרים יגידו שזה מאוד מפריע בהמשך, מכיוון שבשורת הכתובת שם ארוך נקטע וזה פוגע בחוויית המשתמש. כמו בכל דבר גם כאן עדיף ללכת על שביל האמצע הזהב – תבחרו שם שיהיה גם לא ארוך במיוחד וגם ייתן רקע על שירות שאתם מציעים.
בחירת דומיין לאתר

בחירת סיומת לדומיין

ישנן מגוון של סיומות אך לא בכולן תוכלו להשתמש לעסק פרטי שלכם. כך למשל סיומות הבאות משתייכות לקטגוריות מסוימות:

ac.il – מצביע על מוסד אקדמאי לימודי

muni.il – מצביע על כך, שאתר שייך לרשות מוניציפאלית

gov.il – אתרים ממשלתיים

הסיומות מקובלות ברב המקרים הם co.il  או com. בארץ קרוב ל75% מהעסקים מחזיקים בדומיין עם סיומת co.il. המלצה שתקבלו במקרה, שהעסק מכוון ללקוחות בארץ, לבצע רכישת דומיין עם סיומת co.il  ובמידה והעסק מכוון לזירה בינלאומית – אז לבחור בcom. לפני שתבצעו את הרכישה תוכלו לבדוק אם דומיין, שבחרתם פנוי בעזרת אותו אתר שבו תרצו לרכוש דומיין. אם עדיין לא החלטתם איפה לעשות רכישת דומיין פשוט תלחצו כאן ותבדקו לגמרי בחינם וללא התחייבות אם הדומיין פנוי. תכניסו את שם הדומיין שבחרתם לשדה ולחצו חיפוש. במידה והדומיין תפוס – יהיה רשום שדומיין שבחרתם נמצא כבר בשימוש ואפילו תקבלו המלצות לדומיינים דומים ופנויים.

דומיין חינמי או דומיין בתשלום

קיימים אתרים, שמציעים ללקוחות דומיין חינמי, אבל צריך לזכור קודם כל זה כמעט אף פעם לא יהיה דומיין שאתם רציתם, הסיומת שלו לא תהיה co.il אלא משהו לא נפוץ ולא מוכר כל כך.גם תקופת הזמן של דומיין בחינם תהיה בדרך כלל מוגבלת, ואז תצטרכו לשנות אותו או לשלם. אפשרות אחרת לקבל דומיין חינמי – להירשם כסאב דומיין, שזה אומר להיות תחת דומיין אחר. במקרה הזה הסיומת יכולה להיות יותר מקובלת, אבל האתר יהיה יותר קשה לקידום, במיוחד אם נושא של האתר הראשי שונה, וזה גם בדיוק כמו סיומת מוזרה יפגע בחוויית המשתמש, מכיוון שברב המקרים האתר תראה לגולשים כאתר ספאם.לכן אם אתם רוצים לקדם את העסק שלכם ברשת כדאי לללכת על בחירת דומיין לאתר בתשלום, כך תבטיחו שהוא יהיה ייחודי אך ורק שלכם, כמובן כל עוד אתם משלמים עליו. דרך אגב התשלום אינו גבוה במיוחד בסביבות 65 ש”ח לשנה.